MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
» اخبار » سفر بانکداران اسپانیایی به تهران برای حل مشکل روابط بانکی
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 800
 • نويسنده: mbncom
 • تاريخ: 23-02-1395, 02:13
23-02-1395, 02:13

سفر بانکداران اسپانیایی به تهران برای حل مشکل روابط بانکی

دسته بندی: اخبار

تسنیم به نقل از وزیر تجارت اسپانیا با اشاره به ادامه مشکل ارتباطات بانکی ایران نوشت: ما در اسپانیا بانک‌های معتبری داریم که می‌توانند به ایران برای توسعه روابط بانکی کمک کنند و به زودی ما این بانک‌ها را برای مذاکره با طرف‌های ایرانی روانه تهران می کنیم.

رییس سازمان توسعه تجارت در دیدار با وزیر تجارت اسپانیا به او اطمینان داد سرمایه‌گذاری در ایران در زمان کمی به سودآوری خواهد انجامید و از قطعات خودرو و پوشاک به عنوان محورهای فعالیت اسپانیا در ایران نام برد.

ولی‌ا... افخمی‌راد  در دیدار با «جیم گارسیا لگاز پونس» گفت: شرکت‌های اسپانیایی در زمینه طراحی و تولید به ویژه در صنایع قطعات خودرو و پوشاک در ایران سرمایه‌گذاری کنند و مطمئن باشند که با توجه به مزایای سرمایه‌گذاری در ایران مانند معافیت 20 ساله از مالیات در مناطق آزاد، به منفعت خواهند رسید.

افخمی‌راد سودآوری سرمایه‌گذاری شرکت‌های اسپانیایی در ایران را تضمین کرد و یادآور شد: ایران در زمینه تولید قطعات خودرو به پیشرفت‌های مهمی دست یافته که اگر اسپانیا در این بخش سرمایه‌گذاری کند منفعت هر دو طرف تامین خواهد شد.

رییس سازمان توسعه تجارت به اقدامات وزارت صنعت برای پیش‌گیری از قاچاق و شفاف‌سازی تجارت نیز اشاره کرد و افزود: برندهای مطرح  اسپانیایی در زمینه پوشاک می‌توانند در ایران سرمایه‌گذاری کنند و یا به شرکت‌های ایرانی عرضه‌کننده آن برندها نمایندگی فروش اعطا کنند؛ چرا که طبق بخشنامه معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، فروشگاه‌های عرضه‌کننده برندهای خارجی ملزم به داشتن نمایندگی آن برندها هستند.

وی دریافت نمایندگی برندهای خارجی را یکی از مشکلات کشور در زمان تحریم دانست و خواستار رسیدگی و رفع این مشکل از سوی اسپانیا شد.

افخمی‌راد در پایان با بیان اینکه حجم تجارت دو کشور به اندازه ظرفیت‌های آنها نیست، خاطرنشان کرد: برای توسعه همکاری‌های اقتصادی لازم است نقشه راه فراهم شود تا بر اساس آن آینده همکاری‌ها ترسیم و گسترش روابط تجاری ریل‌گذاری شود.

ایران در بارسلون نمایشگاه برگزار می‌کند

«جیم گارسیا لگاز پونس» وزیر تجارت اسپانیا نیز در این دیدار وعده حل مشکلات ارتباط بانک‌های اسپانیایی با ایران را داد و گفت: ما در اسپانیا بانک‌های معتبری داریم که می‌توانند به ایران برای توسعه روابط بانکی کمک کنند، به زودی ما این بانک‌ها را برای مذاکره با طرف‌های ایرانی روانه تهران می‌کنیم.

وی با استقبال از پیشنهاد افخمی‌راد برای سرمایه‌گذاری اسپانیا در صنعت پوشاک و صنعت ساخت قطعات خودرو گفت: اسپانیا نیز تمایل دارد در این زمینه‌ها با ایران وارد همکاری شود.

وزیر تجارت اسپانیا در ادامه این جلسه برگزاری نمایشگاه‌ها را از جمله اقدامات مهم برای توسعه روابط دانست و تاکید کرد: ما آمادگی داریم برای ایران امکان برگزاری دو نمایشگاه در بارسلون را فراهم کنیم.

 در دیدار افخمی‌راد با وزیر تجارت اسپانیا، حسین اسفهبدی، معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران و سفیر اسپانیا در تهران نیز حضور داشتند.

 

 

mbncompany.com-mbnco-مدیران بهینه ساز نصیرmbncompany.com-mbnco-مدیران بهینه ساز نصیر

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

آخرین مطالب :

  تماس با ما :

  آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بلوار گاندی ، گاندی ۱۹ ، پلاک ۱۲ ، واحد ۱۵ کد پستی : 1517874438
  شعب: شیراز و مشهد
  تلفن : 02144237763 - 02188668972 - 02188663258
  فکس : 89770683
  ایمیل ها : Info@mbncompany.com
  ایمیل بخش تجهیزات آزمایشگاهی : mbnasir.co@gmail.com
  ایمیل بخش تجهیزات برقی : mbnco@outlook.com
  ایمیل بخش خدمات پس از فروش : support@mbncompany.com

  گوگل مپ :