MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
MBN-Company
» اخبار » چالش‌های پیش روی تکمیل ساخت ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر
اطلاعات مطلب
 • بازديدها: 118
 • نويسنده: mbncom
 • تاريخ: 2-12-1402, 15:32
2-12-1402, 15:32

چالش‌های پیش روی تکمیل ساخت ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر

دسته بندی: اخبار

معاون فنی و مهندسی ساتبا درباره چالش‌های پیش روی تکمیل ساخت ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تا پیک برق سال ۱۴۰۳ تصریح کرد: تحویل زمین به سرمایه گذاران باید تا پایان آذرماه صورت می‌گرفت که تحویل برخی‌ها تاخیر دارد. امیدواریم با تشکیل کارگروه‌ها بتوانیم از بحث پرداخت تسهیلات گرفته تا تخصیص ارز و باقی مسایل مدنظر برای ساخت نیروگاه‌ها را برطرف کنیم.

چالش‌های پیش روی ساخت ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر تا پیک ۱۴۰۳

به گزارش برق نیوز، علیرضا پرنده مطلق در گفتگو با با رادیو اقتصاد، یکی از مسایل مهم و راهبردی مدنظر کشور را موضوع ناترازی انرژی و یکی از راهکار‌های الزامی برای رفع این مساله را توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر عنوان و خاطرنشان کرد: برای این منظور پروژه‌های متعددی تعریف شده است که یکی از این پروژه ها، ساخت ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌های خورشیدی از محل سوخت صرفه جویی شده است.

وی ادامه داد: برای این که این هدف هر چه سریعتر به نتیجه برسد اقداماتی صورت گرفته که از جمله آن می‌توان به نصب ۱۱۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در کشور اشاره کرد.

پرنده مطلق با اشاره به فرایند ساخت ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در راستای رفع ناترازی در کشور اظهار کرد: صندوق توسعه ملی تسهیلات در اختیار سرمایه گذاران قرار داده که حدود ۳ میلیارد دلار برای این کار در نظر گرفته است. می‌خواهیم در مدت کوتاه ۴۵۰۰ مگاوات نصب شود.

نیروگاه‌هایی که برای آن درنظرگرفته شده از ۵ مگاوات تا ۲۵۰ مگاوات است. ساخت این نیروگاه‌ها در ۸۹ ساختگاه برنامه ریزی شده است و ۵ شرکت برنده مناقصه ساخت ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر شده اند.

وی با تصریح بر اینکه ساخت این میزان نیروگاه در مدت کوتاه کار دشواری است، عنوان کرد: یکی از مشکلات پیش رو، تحویل زمین است که با توجه به قوانین موجود زمان بر است و برای این منظور کارگروه‌هایی برای احصا و رفع موانع تشکیل شد. از جمله می‌توان به تشکیل کمیته ویژه تجدیدپذیر به ریاست معاون اول ریاست جمهوری به صورت هر دو هفته و کمیته تجدیدپذیر با جلسات هفتگی با ریاست وزیر نیرو برای بررسی موانع و کمیته پیگیری با جلسات هفتگی با ریاست معاون اجرایی معاون اول ریاست جمهوری اشاره کرد. در پی تشکیل این کمیته ها، هفته گذشته در هیات وزیران مجوزی مصوب و صادر شد تا در تحویل زمین تسریع شود چرا که بیش از ۲۰ استعلام برای تحویل زمین وجود داشت که با این مجوز از این پس کار با سرعت بیشتری در استان‌ها انجام خواهد شد. بیشتر ساختگاه‌ها در مرحله تحویل قرار گرفته اند

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
کد امنيتی: *

آخرین مطالب :

  تماس با ما :

  آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بلوار گاندی ، گاندی ۱۹ ، پلاک ۱۲ ، واحد ۱۵ کد پستی : 1517874438
  شعب: شیراز و مشهد
  تلفن : 02144237763 - 02188668972 - 02188663258
  فکس : 89770683
  ایمیل ها : Info@mbncompany.com
  ایمیل بخش تجهیزات آزمایشگاهی : mbnasir.co@gmail.com
  ایمیل بخش تجهیزات برقی : mbnco@outlook.com
  ایمیل بخش خدمات پس از فروش : support@mbncompany.com

  گوگل مپ :

   

  سئو | کاشت مو | صندلی پلاستیکی | بادکنک آرایی